Letavský nočník (letavské noviny pozn. red.) Jana Cígera, Matheja Thomku a tajomného  prispievateľa, ktorého nikto nevidel, Krokavca Letavského (údajná reálna bytosť, ktorá všetko o Letavách vie a prispieva do letavských novín) bude pokračovať.

Opýtali sme sa Jana a Matheja, lebo Krokavca Letavského sme jednoducho nenašli:

  •  Čo je s Krokavcom Letavským? Presťahujete ho na Kokavu ? Presťahuje sa sám ? Nepripravujete zmenu jeho mena z Krokavca na Kokavca ? Máte vôbec na Letavského takýto dosah, keď ste ho ani nevideli ?

Jano
V drsnom prostredí Krokavy Krokavec Letavský prechladol a naviac sa mu stráca zdroj obživy v miestnom rekreačnom stredisku  (nebude si mať na kom zobák popásať).
Od prechladnutia začal ráčkovať a pri predstavovaní ako Kchokavec, občas ako Klokavec, či dokonca ako Kvokavec dostal silné komplexy a stále častejšie začal vypúšťať „r“, aby sa mu dievky nesmiali. Úplne fatálne vykúpenie bolo pre neho presťahovanie Letáv na Kokavu a takmer so slzami v očiach prijal zmenu mena, s tým, že meniny má tak ako mal, teda v auguste. Nuž a samozrejme bude naším spravodajcom, tak ako vždy.

Mathej
Musím s Jankom súhlasiť, (iba musím podotknúť, že v auguste má aj narodeniny, ale to s menom až tak nesúvisí) aj keď si myslím, že by Kokavec s takýmto tvrdením nesúhlasil. Pozorný čitateľ Letavského nočníka sa už v poslednom minuloročnom čísle LN mohol dozvedieť, že Krokavec podstúpi mytologickú Zmenu Mena na Kokavec. Tento jeho krok mnohí letavológovia považujú za počin rovný Nostradamovi, lebo Kokavec vedel skôr ako Maňo, kde sa budú Letavy 2009 konať. Som skoro presvedčený o tom, že Kokavec sám presťahoval Letavy na Kokavu a nie opačne.
 Ja osobne sa s Kokavcom pravidelne stretávam na Facebooku, kde sa vyskytuje ako spam. (Ak by som prezradil, kde sa skrýva Kokavec Letavský mimo Letáv, bol by to buľvár a to my nepodporujeme…)

  • Budete znovu na Letavách využívať (maloletých) kolportérov?

Jano
Nooo, služby malých, ale už zas o rok väčších kolportérov využívajú najmä gogénovskí asesori milujúci „buľvár“, ale cestou k nim sa minie pomerne veľká časť písaného hlasu Letáv, či už v podobe denníka alebo nočníka. Ale musím povedať, je to pomoc, pri ktorej sa sami odškodnia.

Mathej
Otázka by mala byť položená inak. Bude distribúcia Letavského (Pol)nočníka opäť zneužívaná nevyspytateľnou česko-slovenskou adolescentnou kolportérskou mafiou? A bude si musieť redakcia tajne tlačiť vlastné číslo LN, aby si ho nemuseli kupovať za zvýšenú cenu?

  • Bude Letavský nočník znovu (tvrdo) bulvárny ? Bude vám znovu paparazzovať Ivo Kanala a Maťo Noga ?

Jano
Ejha, to je naozaj tak tvrdo bulvárny a vtieravo podkožný? Práve som si myslel, že je už čas vytiahnuť Veľkú Bertu (obrovský nemecký kanón) a začať ostreľovať škrupinky z letavských osobností a vyškrabkávať im zo záhybov chúlostivé podrobnosti, o ktorých ani sami nevedia a dať im možnosť spoznať samých seba. Papá Ivo Kanala aj so synčekom Ivkom rázne prenikajú štrbinkami intimity a z ich ošťaveným paparázovitým materiálom istotne počítame. Hádam sa k nim zhusta a nie papaprázdnym materiálom pridá aj Maťo Noga.

Mathej
Osobne si stále myslím, že Letavský nočník a denník bolí doteraz jediným mienkotvorným a oficiálnym informatívnym periodikom na Letavách. Ale musím priznať, aspoň podľa tvrdenia Kokavca Letavského, tento ročník bude extrémne buľvárny, či to budeme chcieť alebo nie. Už teraz máme napísaných niekoľko zaručených právd a Kanalovci nafotených niekoľko fotografií, ktoré si dovolí priniesť iba Letavský (Pol)nočník.

  • Na čo sa najviac tešíte ?

Jano
Najviac sa teším na chvíle tešenia sa na Letavy 2009, čo už začalo, potom sa teším  na príchod na Letavy 2009, pobyt na Letavách 2009 a ostatné je v druhej odpovedi.

Mathej
Ja sa už teraz teším na všetky Letavy do Letáv 2020. (A z pohľadu šefredaktora na rýchlotlačiarne…) Ale trochu sa obávam nového prostredia, lebo nebudem vedieť, kde sa ľudia zašívajú, aby ich zachytilo naše pozorné novinárske oko. Obávam sa, že si občas budeme musieť aj vymýšľať. (Neteším sa náhodou aj na to? )

  • A na koho ?

Jano
Nuž milý Maňo, už dávno som ti chcel povedať, že si bohovský chalan… Teda teším sa na teba. A samozrejme na Ivetku Raškovičovú, Editku Kováčovú, Anku Predmerskú, Aťku Fridmanskú, Peťku Šrankovú, Romana po roku zase Vykysalejšieho, Fiťka, doktorov, Katku Lucinkiewiczovú, klan – Kanala, Speryho, Egona Té, krásne spišské dievky, bratov Furielovcov, Lydušušulinulinôčulinôčôčku Šušlíkovú s priateľom, Hanku Štrbovú, všetky letavské štebotajky, rozhodne sa teším na Matheja Thomku a úplne spontánne sa teším na seba samého na Letavách 2009. A teším sa, že po čase budú chodiť všetci ku mne na nový druh kávy… Café Ko-Kava. Bude to nádherné: „…a zastav sa na KoKavu…príď na rannú KoKavu…“

Mathej
To je extrémne náročná otázka. Aby som sa vyhol konkrétnostiam (odpusťte všetky A., K., Z., M., I., P., N., Ľ., T., H., B., K., J. , D.,R.,V. , E., S. i vy ostatné, odpusťte všetci od A do Z, cez M ), teším sa na toho konkrétneho Ducha Letáv, toho darcu ohromnej energie, ktorý mi dopraje na Letavách nespať a byť zároveň 100% funkčný. Teším sa na Kokavca Letavského, ktorý je v každom pozornom Letavákovi. No a verím, priam dúfam, že sa môžem tešiť na širokú redakčnú radu, ktorá pomôže ešte viac skvalitniť váš najobľúbenejší Letavský POLnočník. 

Vďaka za skoré odpovede, Maňo

0 21