vecernicek_logo

Letavský Večerníček na pokojný spánok…
Redaktori letavského časopisu už po štvrtý krát operovali medzi chatkami aj stanmi, medzi dielňami aj pohostinstvami. Počet vydaní sa už prekročil tridsiatku. Letavský časopis, vždy letavský, ale v každom roku mení aj svoje meno, už tu bol Denník, Nočník aj Polnočník. Tuho sme rozmýšľali, akože by sme ho pomenovali v tomto ročníku Letáv. Nápady boli rôzne, nebudem všetky menovať, ale akosi podvedome mi strelil do mysle nápad s Večerníčkom. Však najviac ľudí sa vyhrnie preň ešte pred polnočným, či pred popolnočným spaní. Nájdu seba, ohovorených susedov a priateľov, pár lascívností, nemiestne komentáre miestnych pomerov, takých či onakých, klebetný Kokavec letavský nešetrí nikoho a nič. Všetko to plní funkciu takej rozprávky na dobrú  noc. Aj ponaučí, aj zaujme príbehom a občas i poriadne vyľaká. Nuž a rozprávka na dobrú noc, alebo Večerníček, po tom letavsko-našom, hádam vystihuje všetko to, čo Letavák potrebuje, čo ho zaujíma.
Milan Fon Ondruch vytvoril titulku… A Letavský Večerníček sa narodil ako hádam výborný pokračovateľ svojich predchodcov.
Príjemné čítanie s úsmevom Vám praje

Redakčná rada LV Mathej, Jano C., Robo F., Maťo K., Gabo Ž.  a Kokavec Letavský Všadeprítomný.

Tu si môžete stiahnuť jednotlivé čísla: /formát .PDF/

Letavské Večerníčky nestihli prejsť jazykovou úpravou a neboli vždy písané pri plnom bdení. Prosíme preto všetkých čitateľov, keď objavia chyby, aby poslali všetky erraty Mathejovi na jeho adresu: mathej@seznam.cz. Ďakujeme. Koncom mesiaca by mali byť Večerníčky bez chýb.